نگاشته شده توسط: shabtaab | دسامبر 22, 2009

متن وصیتنامه یادگار امام

متن وصیت نامه یادگار امام

بسم الله الرحمن الرحیم
با امید به رحمت واسعه حضرت حق جل جلاله و ایمان به حقانیت آنچه حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه و آله وسلم آورده است و با اقرار به تبعیت محض از معصومین بزرگوار بخصوص مولای متقیان امیر مومنان و خلیفه بلافصل رسول اکرم صلی الله علیهما و آلهما.
اینجانب احمد خمینی فرزند امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در تاریخ 30/ شهریور 71 هجری شمسی مطابق با 23/ ربیع – الاول/1413 قمری چند سطری به عنوان وصیت می نویسم تا به این اصل اسلامی عمل کرده باشم.

1. وصی خود فرزندم حسن خمینی را قرار دادم تا در صورت امکان به آنچه مورد نظرم است عمل نماید انشاءالله خداوند به ایشان پاداش خیر دهد.

2. مرا حتی المقدور نزدیک پدر عزیزم و مراد و امامم دفن کند تا شاید به حساب حضرت امام فاتحه ای هم نصیب من سراپا گناه گردد و خداوند به خاطر آن حضرت مورد لطفم قرار دهد.

3. بعد از من کار مرقد حضرت امام با ایشان است تا به کمک و هدایت برادر عزیزم جناب حجة الاسلام آقای انصاری که با در نظر گرفتن تمامی جهات بهترین فرد و دلسوزترین شخص نسبت به حرم حضرت امام است کارهای آنجا را بعد از من دنبال کند، بعد از من حسن خمینی تولیت آن مزار شریف را عهده دار باشد.

4. کلیه اعلامیه ها و کتابها و نوشتجات حضرت امام قدس سره بعد از من در اختیار حسن خمینی است که هرگونه می خواهد چاپ و منتشر کند و در صورتی که وضع مالی خانواده ام خوب نباشد از درآمد آن برای گذران زندگیشان استفاده کند والا بهتر است پول حاصل از آن به فقراء و یا خرج حرم امام گردد درآمد آن مال همه افراد خانواده است، کار مؤسسه نشر امام نیز با صلاحدید حسن آنگونه که تشخیص می دهد است.

5. کتابهائی که در دفتر فرهنگی است و متعلق به من است در صورتی که خانواده ام (فاطی) احتیاج مادی داشته باشد بفروشند و پولش را در اختیار او بگذارند ولی بهتر است همه بچه ها از آنها استفاده کنند در صورتی که نه احتیاج مادی باشد و نه بچه ها از آن استفاده می کنند به کتابخانه آیت الله العظمی آقای نجفی سپرده شود تا طلاب از آن استفاده کنند و اگر حرم امام دارای کتابخانه شد در آنجا گذارده شود.

6. کلیه اثاث منزل که مال من است به همسرم بخشیدم، البته اثاثی که مربوط به من است خیلی ناچیز است.

7. من شخصا در هیچ بانک و مؤسسه ای و یا شرکتی و از این قبیل وجهی ندارم و اگر مختصر پولی در بانک تعاون اسلامی دارم شهریه های مراجع بزرگوار قم است که باید صرف فقراء گردد.

8. وجوهی که نزد خودم است یا پول شخصی و یا وجوه شرعیه است که جای هر کدام مشخص و روی هر کدام نوشته شده است، اگر به پولی برخورد شد که مشخص نبود از اموال خودم محسوب نگردد. کلیه وجوهی که سهم مبارک و یا خیرات است در اختیار رهبر بزرگوارمان حضرت آیت الله خامنه ای دامت برکاته قرار گیرد تا در موارد مقرره اش صرف گردد.

9. به فرزندان عزیزم حسن و یاسر (رضا) و علی سفارش می کنم که متدین و با تقوی باشند و دوست دارم در حوزه علمیه قم درس دینی بخوانند و در موقعش متلبس به لباس وحانیت شوند. معتقدم اینطور بیشتر محفوظ می مانند و سفارش مادرشان فاطی عزیزم که زن فاضل و بسیار متدینی است را به آنها می کنم او زن عارف مسلکی است که مورد علاقه شدید امام بود، نکند خدای ناکرده بعد از من به او کم محبتی شود، نکند خدای ناکرده صدای فرزندان نسبت به او بلند شود. او لطیف و دانا است و گوش دادن به نصایح او مسلما به نفع فرزندان است.
سفارش مادرم که جان عزیزم فدای او باد را می کنم – او سختیها و مرارتهای بسیار کشیده است و همیشه انیس و مونس اماممان بوده است – فرزندانم و فاطی خیلی مواظب ایشان باشند، امروز خدمت به خانم روح امام را شاد می کند.
فاطی عزیزم تو خود بهتر از همه می دانی که دیر یا زود همه رهسپار دیار آخرتیم، سعی کن زندگی عادی خود را ادامه دهی و راضی باشی به رضای حق جل و علا.

10.بین خود و خدای خود رضایت کامل دارم که تمام تلاشم برای تقویت اسلام و نظام و امام بوده است و از این جهت در آرامش کامل بسر می برم البته من هم مانند همه کسانی که درگیر کارهای مختلف مبارزاتی و سیاسی هستند بی اشتباه نبودم و به این اعتراف می کنم ولی تنها کسانی اشتباه نمی کنند که کاری نمی کنند. در زد و خوردهای سیاسی ممکن است کارهائی انجام داده باشم که مناسب شان امام و یا یاران امام نبوده باشد، تقاضایم از خدا و یاران امام این است که مورد عفوم قرار دهند. من در جهت مصلحت امام به هیچ فرد و گروهی رحم نکرده ام و خیلی ها را در این راستا رنجانده ام که هنوز هم از این جهت ناراحت نیستم، از همه بخصوص مادر، فاطی، خواهرها و بچه هاشان و قوم خویشان مادری و پدری، نسبی و سببی امید عفو و دعای خیر دارم.
به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند. هرگز گرفتار تحلیل های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است.
خداوندا عبد تو پیش تو می آید و تنها امیدش به تو است عبدی شرمگین و گناهکار او را به رحمت و بزرگواری خود ببخش یا ارحم الراحمین والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته برای من 10 سال نماز و روزه بدهید. وصیتنامه های قبل از این تاریخ فاقد ارزش است.
احمد خمینی – 23/ ربیع الاول/ 1413
30/ شهریور/1371

Advertisements

Responses

 1. سلام
  آپ کردم خوشحال میشم تشریف بیارید واشکالاتمو گوشزد کنید
  با تشکر.

 2. سلام
  با اجازه وبلاگ شما را با عنوان شب تاب لینک کردم—یا علی

 3. فتنه‌ای که به ظاهر از یک مبارزه انتخاباتی آغاز شد، اينك رذالت را به نهايت رسانده و اهانت را به سرسلسله خيل عشاق كشانده است.

  تا من و تو به پا نخيزيم و مردانه و تا پاي جان، نايستيم و آنها را سر جايشان ننشانيم و سران فتنه را بي‌آبرو نكنيم، حسين(ع) همچنان مظلوم و در معرض اصابت شمشيرهاست و اهل بيت رسول خدا(ص) همچنان در اسارت هواخواهي ابليسان. اينجا ديگر شعار دادن و نداي لبيك، كافي نيست، مسلمانان به پاخيزيد!

  ما وبلاگ‌نويسان مسلمان و پيرو ولايت، خواستار محاكمه هر چه سريع‌تر سران فتنه هستيم.

 4. حکومت جمهوری اسلامی ایران، سی سال در کتاب های حوزه دین و معارف سیستم آموزشی خود، به کودکان و نوجوانان وطن آموخت که محرم ماه حرام است و در ماه حرام، مسلمان نباید خون انسانی را بریزد؛ آن گاه امروز، عاشورای خونین هزارو سیصد و هشتاد و هشت خورشیدی، همین رژیمی که به ناحق سال ها بر مردم وطنم حکم راند خون خواهران و برادران بی گناهم را بر زمین ریخت.
  حرامیان حکومتی، سال ها ـ به قول نویسنده ای بزرگ ـ با بهره گیری از لفاظی مذهبی مردم را فریب دادند. آنان سال ها جان و مال مردم را چپاول کردند و مکرشان در حدی بود که هر سال در عزای امام حسین و در برابر دیدگان مردم، بر زمین نشستند و افتخارشان این بود که به جای تکیه دادن بر تخت حکومت، نه روی فرش که روی موکتی می نشینند و از مردمند. همین مکاران در ماه های اخیر مردم را زدند؛ شکنجه کردند؛ کشتند و امروز نیز بر مردم گلوله گشودند و دختران و پسران، مادران و پدران سرزمینم، ایران، را در خون غلتاندند.
  در سال هایی که سپیدی های بهترین دوران زندگی مان را در نظام آموزش و پرورش حکومت ایران سیاه کردیم؛ هر سال اهمیت ماه های حرام در کتاب های درسی مان تکرار شد و هر سال شنیدیم و خواندیم که در ماه حرام جنگ و خونریزی حرام است. محمد در قرآنش 4 ماه را حرام دانسته و یکی از این ماه ها، محرم است. حاکم جامعه اسلامی باید برای مردم در این ماه، آرامش و امنیت فراهم کند. در کتاب های مان خواندیم حتا پیش از ظهور اسلام در عربستان، اعراب جاهلى حرمت این ماه‏ها را رعایت کرده‏اند؛ به گونه‏اى که اگر قاتل پدر خود را در این فاصله زمانى مشاهده مى‏کردند، به او کارى نداشتند.

  همچنان خواندیم: «سرآغاز حرمت ماه‏هاى حرام، آغاز آفرینش آسمان‏ها و زمین است؛ در روایتى از امام باقر آمده است: “به احترام کعبه، خدا حرمت ماه‏هاى حرام را در کتاب خود، همان روزى که آسمان و زمین را آفرید، وضع کرد که سه ماه آن پشت سر هم و یک ماه آن جداگانه است.”»
  در باره ماه‌های حرام بارها و بارها آیه 36 سوره توبه را برایمان تکرار کردند که می گوید: «اربعه منها حرم…؛ چهار ماه از دوازده ماه دارای حرمت بیشتری است که ما آنها را ماه حرام قرار داده‌ایم.»
  تفسیر این آیه را به خوردمان دادند و گفتند مفسران به کراهت جنگ و قتال در ماه‌های حرام اشاره کرده‌اند. این آیه را برایمان تفسیر کردند و گفتند مرحوم طبرسی صاحب تفسیر «مجمع البیان» می‌نویسد: «معنای حرم در آیه این است که خداوند انجام حرام را در این ماه‌ها، گناه عظیم‌تری معرفی کرده است و عرب قبل از اسلام نیز حرمت و جایگاه ویژه‌ای برای این ایام قائل بودند به گونه‌ای که اگر یکی از آنان قاتل پدر خویش را دراین ایام می‌یافت به او حمله نمی‌کرد و همانا خداوند برخی از این ماه‌ها را دارای حرمت و جایگاه بیشتری معرفی کرده است، به دلیل علم خداوند است به مصلحتی در جلوگیری از ظلم در این ماه‌ها به خاطر عظمت و منزلت آنها می‌باشد»
  در کتاب‏های فقهی شان و در ماده 299 قانون مجازات اسلامی شان ذکر شده که در ماه‏های حرام، دیه از هر نوع که باشد، یک سوم اضافه می شود.
  این مطالبی ست که حکومت جمهوری اسلامی ایران سال ها علاوه بر کتاب ها، در رسانه های خود نیز تکرار کرد؛ اما امروز مردم بی گناهی که به آنان باورانده شده بود محرم ماه حرام است و در ماه حرام، امنیت جانی دارند زخمی و کشته شدند؛ مردمی که قرار بود مطابق هر سال به عزاداری بپردازند و اعتراض خود را نسبت به ظلم و خشونت حکومت شان تنها با سردادن شعار بیان کنند، مظلومانه به خاک و خون کشیده شدند.
  سی سال در بوق و کرنا کردند که سیاست ما عین دیانت ماست. سی سال در ایام محرم بر منبرهاشان تکیه زدند و گفتند هدف امام حسین از قیام عاشورا، هدفی سیاسی بود؛ آنگاه امسال که مبارزات مردم لرزه بر اندامشان افکنده است باز بر منبرهاشان تکیه زدند و این بار سخنانی متفاوت از سی سال پیش، بر زبان هاشان راندند و گفتند مردم عزاداری محرم را سیاسی نکنند. هموطنان من که سی سال متین و صبور، استقامت کردند و بر ظلم هایی که از سوی حکومت بر آنان رفت، با دیده اغماض نگریستند، امروز تحملشان سر آمده و تاب سرکوب و مکر و حیله را ندارند. آنان عاشورای سیاسی حسین را امروز تکرار کردند و باز در ماه حرام کشتار مسلمانان به دست مسلمان نمایان تکرار شد.
  من هم صدا با برادران و خواهران مبارز و آزاده خود فریاد می زنم: سرنگون باد رژیم حرامی که در ماه حرام خود، خون ریخت.

  http://nakhana.wordpress.com/2009/12/27/%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%85/

 5. پیشنهاد می کنم معنی آیه 8 به بعد سوره بقره رو بخونید سرنوشت اصلاح کنندگان خواهید خندید.
  خدا لعنت کند کسی را که علم امام حسین را نذاشت بیرون ببریم و در عوض …..

  یا حسین یا میر حسین

  از جلبک ها معذرت می خوام که تو این محرم و بارها و بارها در طول عمر در زیارت عاشورا لعنتشان کردم
  انجا که آورده است
  اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذالک. اللهم العن العصابه التی جاهدت الحسین و شایعت و بایعت و تابعت علی قتله» و صد مرتبه بگوید: «اللهم العنهم جمیعاً».

 6. میشه بگید بر اساس کدوم فقه دین یا مسلکی اجساد کشته شده رو به خانواده هاشون تحویل نمی دین؟

  چرا مردم حق ندارند بدونن زندانیشون کدوم زندانه و زندانی حق نداره به خانوادش خبر بده که کجاست؟

  وقتی که توی خیابون مردم رو خیلی راحت میکشید توی زندان دیگه چیکار میکنید؟

  واقعا رو ساواک رو سفید کردید، نوبت شما هم می رسه
  قیام مختار رو خوندی؟ مردم کار مختار رو با شما خواهند کرد…

 7. سلام
  به ما هم سر بزنید
  یا علی

 8. http://baarbaapaapaa.persianblog.ir/post/181/

  فقط میتونم بگم براتون متاسفم….

 9. بدانید مکتب ما مکتب خمینی کبیر است و راه شهادت در پیش گرفته ایم یا به شهادت می رسیم و یا شما را خواهیم کشت که در هر دو حال ما پیروزیم.
  ما از قوه قضاییه می خواهیم اقتدار خود را به اثبات برساند و شعار می دهیم «ای قوه قضایی اقتدار اقتدار» ای دشمنان بدانید امروز نیز همچون زمان خمینی کبیر ملت و دانشجویان نخواهند گذاشت راه اسراییل و آمریکا را در پیش گیرید، و فریاد می زنیم «آمریکا در چه فکریه خامنه ای خمینیه» » آمریکا در چه فکریه ایران پر از بسیجیه»

 10. سال جدید میلادی «٢٠١٠» مبارک

 11. سلام
  با مطلب جدید و جالب حکومت نخبگان و پخمگان به روزم اگه نظرتو بگی ممنون می شم.
  اما واقعا هیچ کس از خانواده امام خمینی ره، حتی سید احمد آقا هم مثل خود آقای خمینی نمی شه.

 12. سلام

  دوست عزیز آیا امام با این موافق است ؟
  http://msshamraz.wordpress.com/2010/01/09/1123/

  راستی انجمن حجتیه چیست ؟

  حاج احمد را چه کسی کشت ؟

  در مدرسه حقانی چه می کنند ؟
  *********************************
  پاسخ مدير:
  دوست من دفاع از ولی فقيه حدو مرز نميشناسه به قول شهيد حاج احمد متوسليان« هر جايي كه صدای الله اكبر از آنجا شنيده ميشود مرز ايران اسلامی ما است»ودر واقع لبنانيها وفلستينيهای مبارز هموطنهای ما هستند.
  اين بنده خداها هم كه با كسی دشمنی ندارند بلكه دارن در مقابل دشمنی كه با شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ايران»عقبه اعتقادی ودفاعی اونها رو تحديد ميكنه مبارزه ميكنند .عزيزم وطن اينها نه لبنان است نه ايران .بلكه وطنشون هر جائيست كه صدای امام زمان می آيد.غزه ،لبنان،افغانستان،بوسنی،آذربايجان،يمن وايران

 13. عجب !!

 14. […] برادری روحانی می گوید : هر کجا صدای الله اکبر شنیدم وطن من است ؟ خب برای شما شاید اینگونه باشد ، آن زرتشتی هم نظر شما را دارد ؟ آیا لبنانی اجازه دارد در وطن او به خانواده او تعرض کند ؟! […]
  *********************
  دوست من اولا كاسه داغتر از آش نشويد ثانيا هر وقت يك اقليت زرتشتي خواستند مملكت اسلامی رو به آشوب بكشند وظيفه مسلمانان دنيا دفاع از اون كشور اسلاميه . متوجه شديد!

 15. دوست عزیز کسی نگفت نباید از کشور اسلامی دفاع کرد
  قضیه چیز دیگری است که متاسفانه بنظر میرسد شما نمیدانید
  برای دو چیز باید فاتحه خواند یکی هنر وقتی حکومتی شد و دیگری روحانیت وقتی حکومتی شد .
  متاسفانه منبع تغذیه شما دستگاه درباری و مذهب است . و کسی که حق نان و نمک با حکومت و مذهب دارد برای بیشتر کردن نان و نمک حاضر است هر دروغی را بگوید هر کاری را بکند.
  به امید موفقیت مسلمانان جهان


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: