نگاشته شده توسط: shabtaab | اکتبر 13, 2009

قسمتی از وصیتنامه حاج احمد خمینی خطاب به فرزندانش

بخش‌هايي از سخنان و مواضع مرحوم حاج سيد احمد خميني در دفاع از رهبري بعد از خوندن متوجه میشید که حسن خمینی الحق فرزند خلفی بوده! و شايد براي برخي از مدعيان  امروز خط امام  هم جالب و خواندني باشد:

«به حسن و برادرانش اين توصيه را مي‌نمايم كه هميشه سعي كنند در خط رهبري حركت كنند و از آن منحرف نشوند كه خير دنيا و آخرت در آنست و بدانند كه ايشان موفقيت اسلام و نظام و كشور را مي‌خواهند.هرگز گرفتار تحليل‌هاي گوناگون نشوند كه دشمن در كمين است!»

«امروز بايد در كنار نظاممان پشت سر رهبري قرار بگيريم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره‌هاي شناخته شده انقلاب كه ساليان سال در زندان‌هاي رژيم سفاك پهلوي به سر برده»

«هيچكس حق شكستن حريم رهبري را ندارد. حرمت رهبري نظام اسلامي، از اصول خدشه ناپذير انقلاب اسلامي ماست. همه بايد به دستورات رهبري عمل كنند.»

«ما امروز موظف هستيم پشت سر مقام رهبري حضرت آيت الله خامنه‌اي حركت كنيم. هر چه ايشان گفت گوش كنيم، اگر روزي حركت ما با حركت ولي نخواند، بدانيد كه نقص از ماست!»

«قاطع‌تر پشت سر رهبري باشيم و نگذاريم رهبرمان احساس تنهايي كنند. همانطور كه نگذاشتيد امام احساس تنهايي كند. اطاعت از خامنه‌اي، اطاعت از امام است. هر كس منكر اين معنا شود، مطمئن باشيد در خط امام نيست و هر كس بگويد كه اطاعت از امام غير از اطاعت از حضرت آيت الله خامنه‌اي است در خط آمريكاست! من بعد از رحلت امام، با خدا و امام عهد كرده‌ام كه كوچكترين قدمي را عليه رهبري و برخلاف رهبري و حتي برخلاف ميل رهبري برندارم و اگر شما مردم هم چنين پيماني را تجديد كنيد، مطمئن باشيد كه ما در تمام زمينه‌ها بر آمريكا پيروز مي شويم»(وصيت نامه)

منبع : سولدوز

Advertisements

Responses

 1. درود بر تو
  رفیق در خصوص کامنتها غصه نخور. ما پوستمون کلفته
  چاکرم

 2. عجب ، خیلی جالبه ، قکر کنم 500 بار تو این وصیت نامه از رهبر اسم بردن! رفیق دروغم حد و حدود داره؟؟؟!!!

  • دوست ناشناسي گفته كه دروغ هم حدي دارد
   من ادعا نمي كنم كه آدم خوبي هستم ولي دوست من اينطور متهم كردن افراد به دروغ از لحاظ ديني وشرعي حد داره عزيزم شما ندانسته خودتون رو در معرض حد الهی قرار مي ديد البته اگر اين مسائل براتون اهميت داشته باشه ! اين چيزيه كه در احاديث آمده نكنه احاديث هم دروغن
   هيچوقت زود قضاوت نكن شما اصل وصيت نامه سيد احمد رو ديدين اگر نديدين بريد تو سايت مركز نشر آثار امام اونجا پيداش مي كنيد . فكر نكنم كه ديگه دار و دسته آقاي انصاری هم دروغگو باشند!!اونجا متن اصلي رو ببين.

 3. اسلام چیز خوبیه

 4. باسلام. یه روزی هم همه ازجمله شهدا ورزمندگان برای قائم مقام رهبری ایت الله منتظری دعا می کردن اما حالا چی؟
  ______________________________________
  پاسخ مدير جان:
  آقا مهدی جان ، همين شهدا اونموقع هم كه دعا می كردند به فرمان ولی فقيهشون اونو دعا می كردند . واين عين پايبندی به ولايت فقيه است . حالا وقتی كه ديدند ولی فقيه اونو طرد كرده، اون شهدا هم طردش كردند. اين چيز پيچيده ايه؟

 5. سلام هر از چندگاهي به عقل خودمونهم يه نگاهي بكنيم بد نسيت خميني خدا نبود انيشتينم نبود
  _________________________
  پاسخ مدير:
  دانشجوی عزيز هيچ كس نميتونه منكر تاثير عقل در زندگانی بشر بشه اما من ميخواهم مطلبی برايتان به يادگاربگويم ، و اگر قبول كنيد پاسخ سوالات زيادی كه در ذهن شماست داده می شود .آيا تابحال ديده ايد مادر يك كودكي وی را از خوردن تنقلات و شيرنی جات منع كند ،در اين مواقع كودك با فكر خود معنای اين محدوديت را نمی فهمد،همچنين است كه وقتی سازنده يك رباتی به همراه آن دفترچه راه اندازی آنرا ارائه می كند با سيلی از ممنوعات در استفاده از آن ربات مواجه می شويم .
  حال به خودمان باز گرديم عقل بشری طوری آفريده شده است كه جز مسائل فيزيكی وتجربی آنهم در حد حس چيز های ديگر را به تنهايی نمی تواند درك كند. او از شناخت مسير آينده خود عاجز است . وچگونه است، كسی كه از مسير آينده خود اطلاعی ندارد برای آن برنامه ريزی هم بكند پس عقل به تنهايی از برنامه ريزي صحيح!! برای زندگی آينده خود عاجز است . تنها كسی كه می تواند انسان را در اين برنامه ريزی ياری كند همانا مخترع وسازنده اوست اوست كه می داند اين غذايی كه انسان می خورد در واقع به صلاح اوست يا ضرر او لذا از اين روست كه هر چه بر وسعت علوم دانشمندانمان اضافه می شود همان قدر پرده از فلسفه احكام دين برداشته می شود .پس عقل چيز خوبيست اما نه به تنهايی .در اين بحث بايد، هم نظر عقل را جويا شد وهم نظر خدا را پيدا كرد. والبته نظر آفريدگار برايمان مهمتر از يافته عقل ناقصمان می باشد!

 6. دهخدا: آن ملتي كه از عقل خود بهره نجويد زير بار استعمار و استبداد باقي مي ماند
  مي دوني(نويسنده) چي ميگم ديگه؟
  ____________________________
  پاسخ مدير: در بيان جواب شما باز به ذكر همان جوابی كه به دانشجوی عزيز دادم بسنده می كنم ومنتظر نظرات تكميليتان می مانم(اگرچه آی پی شما همان آی پی آقای دانشجو هست!):
  هيچ كس نميتونه منكر تاثير عقل در زندگانی بشر بشه اما من ميخواهم مطلبی برايتان به يادگاربگويم ، و اگر قبول كنيد پاسخ سوالات زيادی كه در ذهن شماست داده می شود .آيا تابحال ديده ايد مادر يك كودكي وی را از خوردن تنقلات و شيرنی جات منع كند ،در اين مواقع كودك با فكر خود معنای اين محدوديت را نمی فهمد،همچنين است كه وقتی سازنده يك رباتی به همراه آن دفترچه راه اندازی آنرا ارائه می كند با سيلی از ممنوعات در استفاده از آن ربات مواجه می شويم .
  حال به خودمان باز گرديم عقل بشری طوری آفريده شده است كه جز مسائل فيزيكی وتجربی آنهم در حد حس چيز های ديگر را به تنهايی نمی تواند درك كند. او از شناخت مسير آينده خود عاجز است . وچگونه است، كسی كه از مسير آينده خود اطلاعی ندارد برای آن برنامه ريزی هم بكند پس عقل به تنهايی از برنامه ريزي صحيح!! برای زندگی آينده خود عاجز است . تنها كسی كه می تواند انسان را در اين برنامه ريزی ياری كند همانا مخترع وسازنده اوست اوست كه می داند اين غذايی كه انسان می خورد در واقع به صلاح اوست يا ضرر او لذا از اين روست كه هر چه بر وسعت علوم دانشمندانمان اضافه می شود همان قدر پرده از فلسفه احكام دين برداشته می شود .پس عقل چيز خوبيست اما نه به تنهايی .در اين بحث بايد، هم نظر عقل را جويا شد وهم نظر خدا را پيدا كرد. والبته نظر آفريدگار برايمان مهمتر از يافته عقل ناقصمان می باشد!

 7. سلام
  خیلی بزرگواری
  حاضرم با شما تبادل لینک کنم
  amir-daneshjo.blogfa.com

 8. دست شما درد نکند. جماعت اندکی که این روزها پرده سبز غفلت بر چشم و گوش و دوش انداخته اند و با لجبازی فقط در پی نشر اکاذیب و شبهات آبکی هستند، توضیحات و نصایح من و شما به کارشان نمی آید. لطفاً شکیبا باشید و آینده را بنگرید…
  ومن الله التوفیق

 9. متن وصیت نامه یادگار امام

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با امید به رحمت واسعه حضرت حق جل جلاله و ایمان به حقانیت آنچه حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه و آله وسلم آورده است و با اقرار به تبعیت محض از معصومین بزرگوار بخصوص مولای متقیان امیر مومنان و خلیفه بلافصل رسول اکرم صلی الله علیهما و آلهما.
  اینجانب احمد خمینی فرزند امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در تاریخ 30/ شهریور 71 هجری شمسی مطابق با 23/ ربیع – الاول/1413 قمری چند سطری به عنوان وصیت می نویسم تا به این اصل اسلامی عمل کرده باشم.

  1. وصی خود فرزندم حسن خمینی را قرار دادم تا در صورت امکان به آنچه مورد نظرم است عمل نماید انشاءالله خداوند به ایشان پاداش خیر دهد.

  2. مرا حتی المقدور نزدیک پدر عزیزم و مراد و امامم دفن کند تا شاید به حساب حضرت امام فاتحه ای هم نصیب من سراپا گناه گردد و خداوند به خاطر آن حضرت مورد لطفم قرار دهد.

  3. بعد از من کار مرقد حضرت امام با ایشان است تا به کمک و هدایت برادر عزیزم جناب حجة الاسلام آقای انصاری که با در نظر گرفتن تمامی جهات بهترین فرد و دلسوزترین شخص نسبت به حرم حضرت امام است کارهای آنجا را بعد از من دنبال کند، بعد از من حسن خمینی تولیت آن مزار شریف را عهده دار باشد.

  4. کلیه اعلامیه ها و کتابها و نوشتجات حضرت امام قدس سره بعد از من در اختیار حسن خمینی است که هرگونه می خواهد چاپ و منتشر کند و در صورتی که وضع مالی خانواده ام خوب نباشد از درآمد آن برای گذران زندگیشان استفاده کند والا بهتر است پول حاصل از آن به فقراء و یا خرج حرم امام گردد درآمد آن مال همه افراد خانواده است، کار مؤسسه نشر امام نیز با صلاحدید حسن آنگونه که تشخیص می دهد است.

  5. کتابهائی که در دفتر فرهنگی است و متعلق به من است در صورتی که خانواده ام (فاطی) احتیاج مادی داشته باشد بفروشند و پولش را در اختیار او بگذارند ولی بهتر است همه بچه ها از آنها استفاده کنند در صورتی که نه احتیاج مادی باشد و نه بچه ها از آن استفاده می کنند به کتابخانه آیت الله العظمی آقای نجفی سپرده شود تا طلاب از آن استفاده کنند و اگر حرم امام دارای کتابخانه شد در آنجا گذارده شود.

  6. کلیه اثاث منزل که مال من است به همسرم بخشیدم، البته اثاثی که مربوط به من است خیلی ناچیز است.

  7. من شخصا در هیچ بانک و مؤسسه ای و یا شرکتی و از این قبیل وجهی ندارم و اگر مختصر پولی در بانک تعاون اسلامی دارم شهریه های مراجع بزرگوار قم است که باید صرف فقراء گردد.

  8. وجوهی که نزد خودم است یا پول شخصی و یا وجوه شرعیه است که جای هر کدام مشخص و روی هر کدام نوشته شده است، اگر به پولی برخورد شد که مشخص نبود از اموال خودم محسوب نگردد. کلیه وجوهی که سهم مبارک و یا خیرات است در اختیار رهبر بزرگوارمان حضرت آیت الله خامنه ای دامت برکاته قرار گیرد تا در موارد مقرره اش صرف گردد.

  9. به فرزندان عزیزم حسن و یاسر (رضا) و علی سفارش می کنم که متدین و با تقوی باشند و دوست دارم در حوزه علمیه قم درس دینی بخوانند و در موقعش متلبس به لباس وحانیت شوند. معتقدم اینطور بیشتر محفوظ می مانند و سفارش مادرشان فاطی عزیزم که زن فاضل و بسیار متدینی است را به آنها می کنم او زن عارف مسلکی است که مورد علاقه شدید امام بود، نکند خدای ناکرده بعد از من به او کم محبتی شود، نکند خدای ناکرده صدای فرزندان نسبت به او بلند شود. او لطیف و دانا است و گوش دادن به نصایح او مسلما به نفع فرزندان است.
  سفارش مادرم که جان عزیزم فدای او باد را می کنم – او سختیها و مرارتهای بسیار کشیده است و همیشه انیس و مونس اماممان بوده است – فرزندانم و فاطی خیلی مواظب ایشان باشند، امروز خدمت به خانم روح امام را شاد می کند.
  فاطی عزیزم تو خود بهتر از همه می دانی که دیر یا زود همه رهسپار دیار آخرتیم، سعی کن زندگی عادی خود را ادامه دهی و راضی باشی به رضای حق جل و علا.

  10.بین خود و خدای خود رضایت کامل دارم که تمام تلاشم برای تقویت اسلام و نظام و امام بوده است و از این جهت در آرامش کامل بسر می برم البته من هم مانند همه کسانی که درگیر کارهای مختلف مبارزاتی و سیاسی هستند بی اشتباه نبودم و به این اعتراف می کنم ولی تنها کسانی اشتباه نمی کنند که کاری نمی کنند. در زد و خوردهای سیاسی ممکن است کارهائی انجام داده باشم که مناسب شان امام و یا یاران امام نبوده باشد، تقاضایم از خدا و یاران امام این است که مورد عفوم قرار دهند. من در جهت مصلحت امام به هیچ فرد و گروهی رحم نکرده ام و خیلی ها را در این راستا رنجانده ام که هنوز هم از این جهت ناراحت نیستم، از همه بخصوص مادر، فاطی، خواهرها و بچه هاشان و قوم خویشان مادری و پدری، نسبی و سببی امید عفو و دعای خیر دارم.
  به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند. هرگز گرفتار تحلیل های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است.
  خداوندا عبد تو پیش تو می آید و تنها امیدش به تو است عبدی شرمگین و گناهکار او را به رحمت و بزرگواری خود ببخش یا ارحم الراحمین والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته برای من 10 سال نماز و روزه بدهید. وصیتنامه های قبل از این تاریخ فاقد ارزش است.
  احمد خمینی – 23/ ربیع الاول/ 1413
  30/ شهریور/1371

 10. سلام
  ناراحت نباشید حداقل فیلم این بزرگوار موجود است که چگونه به رهبری ابراز اطاعت و تبعیت مینماید حداقل من 10 سال پیش این فیلم را دیدم و سال گذشته نیز صدا و سیما آن را پخش کرد البته دوستی که گفته بود دروغ شاید حق داشته باشد چون در روزگاری که قدرت برای بعضی از نان شب هم واجب تر باشد تاکید چند باره فردی مثل حاج احمد خمینی بر تبعیت از رهبری عجیب باشد .
  موفق باشید

 11. آخه کدوم آدم احمقی گفته آگه عقل کم آورد باید از یه بی عقلی مثل ولایت وفقیه راه و چاه سؤال کرد.چرا بیخود این شیاطین رو تا حد معصومیت پیش میبرین . این همه لاطائلاتی که در مورد غربیها میبافین مگه اونها ولی فقیه دارن که اینقدر پیشرفت میکنن. تئوری ولی فقیه همون زمان خمینی شکست خورد ومعلوم شد که با بقیه نظامهای دیکتاتوری و آدم کشی هیچ فرقی نداره.حکومت سلطنتی ،سلطنتیه ؛فرقی هم نمیکنه اسمرئیسش ولی فقه ،امام(ازنوع خمینی)،خلیفه،امیر،پادشاه،سلطان،رئیس جمهور(ازنوع ایرانی وسوری و…) ویا هر کوفت و زهرمار دیگه ای باشه.خوشحالم که ثابت شده لیاقت اداره حکومت دینی رو فقط معصومین دارند نه سفیهانی مثل خمینی،خامنه ای و…

 12. راستی مرگ بر هر چی دیکتاتوره مخصوصاً از نوع دینیش

 13. سلام
  آقای مدیر ! واقعا از جواب هاتون لذت بردم . ای کاش تمامی کسانی که از ولایت فقیه و رهبری دفاع می کنند به اندازه ی کافی اطلاعات و مطالعه داشته باشند . با تشکر و قدردانی فراوان . مخلص شما علی

 14. kasi ke khabe ro mishe bidar kard amma kasi k khodesh ro be khab zade va nemikhad bidar she ro nemishe bidar kard, khomeini khoda dare va mohem nist man ya shoma nazari barash dashte bashim , che zud miad ruze ghiyamat k shane khomeni peyda mishe , man nemiganm emem masum bud vali tu in donyaye tarikl nuranitar az baghie bud, dusesh daram

 15. ذکر لبم همیشه وهرجا بود علی *** جانم فدای نام قشنگت خامنه ای

 16. سلام
  دستتون درد نکنه ممنون که وقت گرانبهاتون رو صرف وبلاگ نویسی میکنید چیزی که الان نیاز جامعه است اینه که روحانیون از طریق راه های گوناگون و طبق تکنولوژی روز به شبهات پاسخ بدهند.امروز هر جای اینترنت رو که ببینی متوجه فعالیت باور نکردنی دشمنان اسلام و شیاطین انس میشوی.ما نیز باید حضور خود را در همه جا افزایش بدیم تا مانع از انجام خواسته های شوم دشمنان بشیم.

 17. سلام.
  فقط می خواستم یه خدا قوت بگم، همین!

  • ]انسان واقعی سعی می کند در مورد چیزی صحبت کند که در مورد آن اطلاعات دارد و اگر اطلاعی در مورد چیزی ندارد حداقل کاری که می تواند انجام دهد سکوت است.
   در حال حاضر غیبت و تهمت انقدر زیاد شده که می توان گفت که غیبت از زنا لذیذ تر و خوشمزه تر شده است هر جا که چیزی به مذااق ما خوش نیاید به راحتی انکارش می کنیم و زیر سوال می بریمش
   زیر سوال بردن حمایت فرزند حضرت امام از مقام معظم رهبری کار آسانی است
   همیشه تهمت زدن کار آسانی است اثبات آینکه این تهمت غلط است کار مشکلی است چرا که فکرها خراب می شود
   به قول استاد الهی و پیر فرزانه استاد یعقوب قمری شریف آبادی که می فرمایند :
   ((کسی که در یک زیر زمین است هیچگاه نمی تواند در مورد بزرگترین ساختمان یک شهر اظهار نظر کند ))
   پس من که از نظر معنوی در زیر زمین هم نیستم چگونه میتوانم در مورد مقام منذلت رهبر معظممان اظهار نظر کنم

 18. امامان برای این نیستند که هر وقت کاری خواستیم بکنیم بگیم فلان امام این کار رو کرد برای این هستند که رفتار حاکمان با رفتار اونها سنجیده بشه اگر امام زمان بودن جای آقای خامنه ای احمدی نژاد میتونست تو مناظره ها دروغ در مورد دانشجویان ستاره دار وتورم و …. و مدرک خانم رهنورد بگه .یک مملکت با دو تا نرخ تورم مگه میشه اگر ایشون(مهدی موعود)بودن صد در صد میگفتن باید چند تا اقتصاد دان تو همون روزها بیان و به مردم بگن که کدوم تورم درسته و بقیه آمارها و امثالهم. عاقبت رفتار آقای خامنه ای به رد شدن از رو جوون مردم با ماشین تو روز روشن ختم شد و هزار جنایت دیگه .نظامی که تو خیابون جلو دوربینهای مردم این کار رو میکنه تو زندوناش معلومه چه خبره
  این اسلام نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  علی کجا این چنین رفتار میکرد.
  {در مورد نرخ تورم هم بگم شما فرض کن دو تا معلم برا بچت گرفتی یکی از معلما بگه بچت نمرش 15شده اون یکی بگه 19 (که من چه معلم باحالیم)و بهت نگه که من از یه روش دیگه نمره ها رو حساب کردمو با روش همون معلم اویه نمره میشد .10 شما میزنی تو دهن معلم دومیه هر چند بگه نمره 19 شده چون ما از روش دیگه ای حساب کردیم.
  آقای احمدی نژاد تمام نرخ های تورم رو جز مال خودش با یک روش آورده اما مال خودش رو با روشی دیگر)
  آیا مقایسه ی کیلو متر با متر درسته؟

  تازه فرض کن موسوی و ما طرفداراشن منافق
  و بدتر از منافق اون داستان انکار ملاقات رخ داده با آیت الله جوادی آملی چی میگی ؟
  آیا جدیدا جلد دوم قرآن نازل شده که دروغ حلاله و دروغ گو رو بکنین سرورتون و بهش بالاترین مقام ها رو بدین
  و ازش حمایت کنین
  بیچاره این اسلام . ببخشید این رو میگم اما طلبه هایی مثل شما مایه ننگ جهان تشیع هستن .از فردای قیامت بترسین که نمی تونین جواب حضرت علی رو بدین که من مگه نگفته بودم حق رو بشناس و اون رو با رفتار افراد مقایسه کن.شما که بر عکس عمل میکنی هر کاری یه آقای ظالمی می کنه می گی همون حقه.

 19. اصولا خانواده ی ما خانواده مذهبی هستند و من قبل از انتخابات مقلد اقای خامنه ای بودم اما با دلایل منطقی دیدم که این حرف هایی که در مورد انتخابات و… میگن صحیح نیست ولی باز گوشم بازه . اگه باز شما دلیلی بر رد چیز هایی که نوشتم دارین با کمال میل میخونم.

 20. اصولا خانواده ی ما خانواده مذهبی هستند و من قبل از انتخابات مقلد اقای خامنه ای بودم اما با دلایل منطقی دیدم که این حرف هایی که در مورد انتخابات و… میگن صحیح نیست ولی باز گوشم بازه . اگه باز شما دلیلی بر رد چیز هایی که نوشتم دارین با کمال میل میخونم.

 21. جای جواب سانسور میکنی؟

 22. آقا مگه نمی گین حق با شماست پس چرا پناه آوردین به سانسور منطقی جوا بدین دیگه.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: